هزینه لمینیت دندان

هزینه لمینیت دندان

لمینیت دندان یکی از روش‌های زیبایی در بحث طراحی خط لبخند است. لمینیت دندان یک پوسته و نوعی روکش‌های نازک سرامیکی است که در سطح خارجی دندان و در جهت زیبایی لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرد. لمینیت‌ها به خوبی می‌توانند تمامی مشکلات ظاهری دندان‌ها از لحاظ فرم، اندازه و رنگ را اصلاح کنند که در این مرحله دندانپزشک متخصص زیبایی و ترمیمی با در نظر گرفتن تمامی این فاکتور‌ها یک خط لبخند زیبا و جذاب را برای شما می‌آفریند. در این میان اگر بخواهیم به هزینه لمینیت دندان و ساخت یک لبخند زیبا بپردازیم باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم که در ادامه به بررسی تمامی این عوامل مرتبط با هزینه لمینت دندان می‌پردازیم…

عوامل مؤثر در قیمت لمینیت

• جنس لمینیت و مواد مورد استفاده: میزان استحکام، ظرافت و شفافیت در لمینیت‌ها متفاوت است
• لابراتور سازنده لمینت: اینکه با چه نوع ترکیبی از مواد و چه کیفیتی به همراه دقت و ظرافتی می‌سازند در قیمت لمینیت دندان مؤثر است.
• دندانپزشک متخصص زیبایی: مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بسیار مهم است.
• نوع سِمان (چسب مخصوص) به کار برده شده یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه لمینیت دندان می‌باشد.

عوارض لمینیت دندان

در صورتی که لمینیت همراه با رعایت اصول بهداشتی و مراقبت‌های صحیح همراه نباشد می‌تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کنید. موارد زیر را می‌توان به عنوان عوارض لمینیت در نظر گرفت:
• التهاب لثه
• بدبویی دهان
• رنگ گرفتن لبه‌ها
موارد بالا در صورتی اتفاق می‌افتد که بهداشت دهان به خوبی انجام نشود و باعث باقی ماندن غذا و به وجود آمدن گیر غذایی شود.

مراحل انجام لمینیت دندان

بعد از بررسی هزینه لمینیت دندان، به مراحل آن می‌پردازیم. اصلاح طرح لبخند با لمینیت دندان نیازمند مراجعه حداقل ۲ جلسه است. بعد از بررسی کلی وضعیت دندان‌ها توسط دندانپزشک متخصص زیبایی و ترمیمی، مقدار کمی سطح از دندان‌ها جهت آماده‌سازی لمینیت تراشیده می‌شود، بعد از آن از دندان‌ها قالب گرفته شده و بر اساس قالب لمینیت دندان موقت به شما داده می‌شود. قالب‌ها برای ساخت لمینیت به لابراتورا فرستاده می‌شود. برای ساخت قالب موقت نیز مواد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

لمینیت دندان از استحکام بالایی نسبت به کامپوزیت برخوردار است و در صورت مراقبت درست طول عمر طولانی خواهد داشت.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *