ترمیم دندان کودکان با بیهوشی چگونه انجام می‌شود؟

اگر کودک شما هم از دندانپزشکی می‌ترسد، در این مقاله با بررسی موضوع “ترمیم دندان کودکان با بیهوشی” با ما همراه باشید.

فوبیای دندانپزشکی اختلالی است که اکثر افراد دچار آن هستند. این مسأله در کودکان بیشتر دیده می‌شود و به همین جهت مانع همکاری آن‌ها با دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی اطفال شده، نتیجه این ترس از دندانپزشکی در کودکان، پوسیدگی دندان شیری و به دنبال آن درمان‌هایی نظیر عصب کشی دندان شیری خواهد بود. در این میان روش نوینی در درمان‌های دندانپزشکی وجود دارد با عنوان سدیشن (دندانپزشکی با خواب عمیق برای کودکان) و یا دندانپزشکی اطفال با بیهوشی، که در ادامه به بررسی این روش می‌پردازیم.

ترمیم دندان کودکان با بیهوشی

تفاوت دندانپزشکی کودکان با بیهوشی و دندانپزشکی با آرامبخشی چیست؟

بر اساس نوع درمان و شرایط سلامت عمومی کودک پزشک متخصص بیهوشی تشخیص می‌دهد چه مدت زمانی برای درمان نیاز است، سپس بر اساس آن روش نوع بیهوشی کامل یا آرامبخشی را تشخیص می‌دهد.

آرامبخشی متوسط: در این نوع درمان کودک در حالت خواب است و توانایی انجام کار‌هایی که دندانپزشک از او می‌خواد را دارد. در این روش کودک بعد از هوشیاری کامل چیزی از مراحل درمان را به خاطر نمی‌آورد.

آرامبخشی عمیق: در این روش باید تمامی علائم عمومی مانند ضربان قلب، فشار خون و اکسیژن توسط ناظر مستقل متخصص بیهوشی کنترل شود.

بیهوشی عمومی: در این روش کودک کاملاً خواب است و پزشکان و دندانپزشکان و دستیاران نظارت کامل بر حالت عمومی و شرایط جسمانی کودک دارند.

دندانپزشکی با بیهوشی یا آرامبخشی مناسب چه کودکانی است؟

• کودکانی که ترس زیادی دارند و این ترس آن‌ها مانع همکاری با دندانپزشک متخصص اطفال می‌شود.
• کودکانی که ناتوانی جسمی و ذهنی دارند.
• کودکان کوچکتر و با سن کمتر.

ترمیم دندان کودکان با بیهوشی

نکاتی درباره ترمیم دندان کودکان با بیهوشی

  • قبل از انجام درمان، انتخاب یک مرکز معتبر با  پزشک متخصص اطفال و متخصص بیهوشی را در نظر داشته باشید.
  • طرح درمان کامل را جهت ترمیم دندان کودکان به طور کامل با دندانپزشک متخصص اطفال بررسی نمایید.
  • تمامی آزمایشاتی که دندانپزشک و پزشک درخواست می‌کنند را انجام دهید.
  • اگر کودک شما دارای بیماری‌های زمینه‌ای و اختلال در سیستم تنفسی و یا هرگونه بیماری حتی سرماخوردگی دارد با پزشک درمیان بگذارید.
  • قبل از انجام ترمیم دندان با بیهوشی مصرف هرگونه دارو را با پزشک در میان بگذارید.
ترمیم دندان کودکان با سدیشن

توصیه‌های قبل از انجام درمان‌های دندانپزشکی تحت بیهوشی یا آرامبخشی

• قبل از تصمیم و شروع درمان دندانپزشکی با آرامبخش و انجام هرگونه ترمیم دندان کودکان با بیهوشی نیازمند مشورت با متخصص بیهوشی و دندانپزشک متخصص اطفال است تا تمامی مشکلات فرزندتان را مطرح کنید.

• قبل از انجام هرگونه بیهوشی و آرامبخشی سابقه مصرف دارو‌های گیاهی، سابقه آلرژی و بیماری ها را به پزشک متخصص بیهوشی و دندانپزشک بگویید. اگر کودک دچار سرماخوردگی، سرفه و آبریزش بینی است، به دندانپزشک و پزشک متخصص بیهوشی اطلاع دهید.

• دستورالعمل‌های پزشک درباره مصرف هرگونه خوراکی و آشامیدنی قبل از درمان را انجام دهید و در نظر داشته باشید که کودک حتماً قبل از درمان ناشتا باشد.

توصیه‌های بعد از ترمیم دندان کودکان با بیهوشی

• بعد از اتمام درمان ممکن است کودک کمی خواب آلود باشد. بهتر است مراقبت کامل را تا زمان هوشیاری کامل انجام دهید.

• تغذیه کودک باید با مایعات و غذا‌های نرم شروع شود. از فردای روز درمان تغذیه عادی شروع می‌شود و وضعیت جسمانی به حالت عادی برمی‌گردد.

هزینه ترمیم دندان کودکان با بیهوشی

هزینه انجام درمان دندانپزشکی کودکان تعرفه دقیقی ندارد. چراکه هزینه باتوجه به نوع درمان و تعداد ساعاتی که درمان تحت بیهوشی یا آرامبخشی انجام می‌شود، محاسبه می‌گردد. در این باره لازم است در ابتدا ویزیت شده و طرح درمان باتوجه به تشخیص پزشک متخصص اطفال مشخص شود.

برای انجام حدمات دندانپزشکی اطفال با بیهوشی با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *