درمان عفونت دندان در کودکان

عفونت دندان مشکلی است که تقریباً همه افراد می‌توانند درگیر آن شوند و این مسأله نیز برای دندان شیری کودکان اتفاق می‌افتد. عفونت دندان در اطفال و یا دندان درد در کودکان به علت رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است. این مسأله باعث ایجاد پوسیدگی دندان شده و به دنبال آن عدم درمان پوسیدگی دندان شیری باعث عفونت دندان کودک می‌شود. عفونت دندان باعث به وجود آمدن آبسه و توده چرکی می‌شود. زمانی که کودک دچارعفونت دندان می‌شود بهتر است هر چه سریعتر به کلینیک تخصصی دندانپزشکی اطفال و دندانپزشک متخصص کودکان مراجعه کنید تا با درمان مناسب از میزان درد کودک کاسته شود و با تجویز آنتی بیوتیک برای عفونت لثه در کودکان باعث از بین رفتن آبسه و چرک موجود در لثه شود. در این مقاله بیشتر درباره درمان عفونت دندان در کودکان توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید…

دندان درد در کودکان
بررسی علت عفونت دندان در کودکان در ابتدا باید توسط دندانپزشک متخصص کودکان انجام شده و سپس اقدامات درمانی اصولی برای دندان انجام شود.

علائم عفونت دندان در کودکان چیست؟

نشانه‌های عفونت دندان در کودکان متفاوت است و ممکن است برای هر کودک علائم آن کمتر یا بیشتر باشد. مهم ترین این علائم در کودکان موارد زیر است:• تورم دهان
• تب
• بوی بد دهان
• درد‌هایی شدید داخل دهان که مشخص نیستند اما کودک در تمام دندان‌ها درد را احساس کند.
• به وجود آمدن تورم در خارج از دهان که در برخی مواقع تورم در قسمت‌هایی است که دارای بافت‌های عصبی و عروقی زیادی هستند و این نکته ممکن است خطرناک باشد.
• بی اشتهایی
• بروز آبسه لثه و چرک از لثه

روش های درمان عفونت دندان اطفال

روش‌های درمان عفونت دندان در کودکان متفاوت است و بسته به سن کودک، میزان و شدت عفونت دندان، مدت زمانی که دندان شیری در دهان باقی می‌ماند و یا اینکه کدام دندان است درمان‌های مختلفی توسط متخصص دندانپزشک کودکان انجام می‌شود.

توجه داشته باشید که تمامی اقدامات اولیه در جهت رفع عفونت و از بین بردن آبسه دندان باید توسط دندانپزشک متخصص کودکان انجام شود، زیرا در برخی مواقع والدین به شکل خودسرانه برای از بین بردن عفونت دندان، به کودکان خود قرص آنتی بیوتیک می‌دهند و یا اقدام به درمان خانگی عفونت دندان می‌کنند، این امر باعث می‌شود بدن آن‌ها نسبت به آنتی بیوتیک مقاومت نشان دهد که در آینده مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک‌های قوی‌تری شود. بنابراین در درجه اول باید توسط دنداپزشک متخصص کودکان بعد از بررسی علت عفونت به صورت دارو درمانی انجام شود و بعد از آن اقدام به درمان مورد نیاز شود.

برای جلوگیری از عفونت دندان در کودکان لازم است حتماً چکاپ‌های دوره‌ای توسط دندانپزشک منخصص کودکان صورت گیرد. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت ایجاد پوسیدگی دندان و به دنبال آن عفونت دندان است.

دکتر تینا کریمی – بخش اطفال کلینیک سبز

کلینیک سبز، کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان

با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز، تمامی درمان‌های تخصصی دندانپزشکی کودکان خود را توسط متخصص دندانپزشکی اطفال به صورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام دهید. جهت تعیین وقت ویزیت با بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران با پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید یا فرم نوبت دهی را تکمیل کنید.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید :    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *