لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی ؟!

لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی

برای شما هم این سوال پیش آمده که لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟، امروزه لذت داشتن یک لبخند زیبا و جذاب همراه با دندان های مرتب، تجربه ای است که برخی از آن برخوردارند و برخی دیگر به دنبال راه حل مناسبی برای تجربه لبخند با دندان های سفید و مرتب هستند. در این میان برای آن دسته افرادی که دوست دارند از لبخند زیبا با دندان های سفید و مرتب برخوردار شوند، نکته حائز اهمیت این است که راه حل و درمان مناسب و اصولی را انتخاب کنند.

دندان عضوی ماندگار و تاثیر گذار در چهره و اعتماد به نفس در زندگی فرد است، بنابراین سعی کنید یک طرح درمان اصولی و مناسب که مخصوص به دندان های شما باشد را انجام دهید و از انجام درمان های غیر اصولی که تنها برای داشتن یک لبخند با دندان های سفید هستند اجتناب کنید.

در ادامه قصد داریم دو درمان لمینیت دندان و ارتودنسی دندان را با هم مقایسه کرده و اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی، شما را در یافتن پاسخ مناسب راهنمایی کنیم.

لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی

لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟ مقایسه لمینت دندان با ارتودنسی

برای شروع ساختن یک لبخند زیبا، مقایسه درمان های ارتودنسی یا لمینیت و یا انجام درمان های کامپوزیت یا لمینیت و یا ارتودنسی یکی از مبهم ترین سوالات پیش رو برای هر شخص است. در این بخش مقایسه تخصصی لمینیت دندان با ارتودنسی را برای شما خواهیم داشت. با ما همراه باشید تا بدانید ارتودنسی بهتر است یا لمینیت …

در مرحله اول برای اینکه بدانید لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی، قبل از مقایسه باید بدانید که انجام هریک از درمان ها، کاملا بستگی به شرایط دندانی، شرایط فکی و سن شما دارد. هریک از روش ها دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به آنها و با تشخیص کامل و ارائه توضیحات توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک متخصص زیبایی و ترمیمی بهترین انتخاب را داشته باشید.

لمینیت دندان : لمینیت دندان یک لایه و یک روکش نازک سرامیکی است که روی سطح خارجی دندان قرار می گیرد. لمینیت مناسب برای اصلاح فرم، بدرنگی، شکستگی یا بستن فاصله جزئی بین دندان ها است. لمینیت دندان یک درمان تخصصی است و باید با دقت خاصی توسط لابراتوار ساخته شود.

  • مزایا : لمینیت دندان تمامی ایرادات ظاهری دندان ها را می پوشاند، و از استحکام کافی برخوردار است.
  • معایب : نیاز به تراش جزئی دندان ها دارد و در صورت شکستن نیاز به تعویض و انجام فرآیند قالبگیری و ساخت دوباره توسط لابراتوار است. هزینه لمینیت دندان نیز بالاست.

ارتودنسی دندان : یک درمان تخصصی است که دارای روش ها و دستگاه های مختلفی برای اصلاح نامرتبی و شلوغی دندان ها و یا بستن فاصله زیاد بین دندان هاست. ارتودنسی دندان علاوه بر مرتب کردن دندان ها، انواع ناهنجاری های فکی مثل عقب بودن فک یا جلو بودن فک و یا انحراف فکی را نیز بر طرف می کند.

  • مزایا : تمامی مشکلات مربوط به بهم ریختگی دندان ها و ناهنجاری فکی را برطرف می کند.
  • معایب : دوره درمان ارتودنسی طولانی است و باید رعایت بهداشت همواره منظم و با دقت خاصی انجام شود تا سلامت دندان ها تا پایان دوره درمان ارتودنسی حفظ شود.

انتخاب اینکه لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی، کاملا بسته به شرایط دندانی و میزان بهم ریختگی یا فاصله دندان ها دارد، شرایط فکی، شرایط فیزیکی و عادات فردی و سن شخص، از جمله مواردی هستند که لازم است هنگام انتخاب روش لمینیت بهتره یا ارتودنسی، در ابتدا با هر دو پزشک متخصص ارتودنسی و متخصص ترمیمی و زیبایی دندانپزشکی مشاوره کرده تا بهترین نتیجه گیری را مخصوص به دندان هایتان انتخاب و انجام دهید.

ارتودنسی بهتره ییا لمینیت

آیا لمینت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای ارتودنسی باشد؟

پاسخ این سوال کاملا به شرایط دندانی شما بستگی دارد. اگر برایتان این سوال پیش آمده که برای داشتن یک لبخند با دندان های صاف و مرتب، لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی ؟ اجازه بدهید دندانپزشک متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک متخصص زیبایی بعد از بررسی دندان هایتان پاسخ مناسب را به شما دهد.

آیا لمینیت دندان میتواند مشکلاتی که با ارتودنسی قابل اصلاح هستند را پوشش دهد؟

به هیچ وجه … دندان های بهم ریخته و روی هم قرار گرفته درصورتی که مرتب نشوند نمی توان روی آن ها روکش نازک سرامیکی قرار داد و شرایط دندانی به هیچ صورتی اجازه انجام این اینکار را نمی دهد. به علاوه اگر دندان های بهم ریخته با ارتودنسی مرتب نشوند ممکن است دچار پوسیدگی و در نهایت از دست رفتن دندان شوند.

ارتودنسی علاوه بر مرتب کردن دندان ها، عقب بودن فک یا جلو بودن فک را اصلاح می کند که این درمان در جایگاه خود می تواند عملکرد دهانی و نحوه حرف زدن را بهبود ببخشد و شرایط دهانی و ظاهری فرد را نیز بهتر کند، بنابراین هنگامی که بین انتخاب ارتودنسی یا لمینیت و یا برعکس انتخاب بین لمینیت یا ارتودنسی بر سر دوراهی قرار گرفتید، تمامی این نکات را در نظر بگیرید.

انجام یک درمان اصولی می تواند تمامی مشکلات ظاهری، فکی، دهانی و دندانی شما را از لحاظ تمامی جنبه ها برطرف کند.

ارتودنسی بهتره یا لمینیت دندان

سخن پایانی

همانطور که گفته شد هر یک از روش های ارتودنسی یا لمینیت دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند و در صورت انتخاب بین دو درمان لمینیت یا ارتودنسی باید در ابتدا به دندانپزشک متخصص ارتودنسی و یا دندانپزشک متخصص زیبایی مراجعه کرده تا شما را در راستای انتخاب بهترین گزینه برای اینکه بدانید لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی، راهنمایی کند.

به طور مثال اگر دندان های بهم ریخته و نامرتبی دارید طبیعتا بین ارتودنسی یا لمینیت باید درمان ارتودنسی را شروع کنید، ولی اگر فقط ظاهر دندان هایتان از نظر رنگ و فرم مناسب نیستند بین لمینیت یا ارتودنسی، لمینیت انتخاب مناسبی است.

در صورت تمایل برای تعیین وقت ویزیت و شاوره با هریک از متخصصی کلینیک دندانپزشکی سبز در نارمک و راهنمایی شما در جهت انتخاب لمینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی با بخش پذیرش دندانپزشکی سبز تماس حاصل فرمایید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *