روکش دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

روکش دندان چقدر طول میکشد

از آنجایی که ایمپلنت بهترین روش برای جبران بی‌دندانی و جایگزین دندان از دست رفته است، درمان آن نیز زمان بر بوده و چند جلسه طول می‌کشد. در کاشت دندان با روش ایمپلنت در ابتدا پایه ایمپلنت که از جنس تیتانیوم بوده و سازگار با محیط بدن است در استخوان فک قرار داده می‌شود که بعد از اتمام جراحی باید به مدت ۲ تا ۳ ماه زمان داد تا پایه ایمپلنت به استخوان فک اصطلاحاً جوش بخورد و ترمیم شود. بعد از گذشت مدت زمان لازم جهت بهبود لثه، فرآیند قالب‌گیری دندان ایمپلنت و گذاشتن روکش دندان ایمپلنت انجام می‌شود. توجه داشته باشید که بعد از قالب‌گیری و ارسال قالب گرفته شده به لابراتوار حدود دو تا سه هفته زمان لازم است. در ادامه بیشتر به سوالات افراد درباره اینکه روکش دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد و یا اینکه قالب گیری دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد پاسخ خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید …

روکش دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد

قالبگیری ایمپلنت چند مرحله دارد؟

اگر بخواهیم مرحله به مرحله ایمپلنت را مشخص کنیم و بگوییم قالب‌ گیری ایمپلنت چند مرحله دارد به این صورت است که در ابتدا باید مواد قالب‌گیری روی‌ تری مخصوص که به اندازه قالب دهان و قوس دهانی است و از جنس فلزی یا پلاستیکی ساخته شده قرار گیرد. ماده قالب‌ گیری از دندان و قالب‌ گیری از روکش ایمپنت آلژینات نام دارد.

بعد از آن خمیر قالب‌ گیری که پودر مخصوصی است و با آب ترکیب می‌شود، به حالت خامه‌ای شکل درآمده و در این مرحله باید به دقت خاصی در دهان قرار گیرد تا شکل دقیق دندان‌ها را جهت قرار گرفتن روکش ایمپلنت به خود بگیرد.

بعد از چند دقیقه که خمیر قالب‌گیری شکل گرفت و کمی سفت شد قالب را از دهان بیمار خارج نموده و به لابراتوار ارسال می‌شود که مرحله از قالبگیری ایمپلنت است.

بهترین زمان قالب‌ گیری دندان ایمپلنت شده زمانی است که پایه ایمپلنت کاملاً به استخوان فک جوش می‌خورد و لثه به طور کامل بهبود یافته است.

روکش ایمپلنت چقدر طول میکشد

قالب‌گیری ایمپلنت درد دارد؟

قالب‌ گیری برای روکش ایمپلنت هیچ دردی ندارد. این مرحله بدون هیچگونه تزریق بی حسی و خونریزی انجام می‌شود. قالب‌ گیری تنها زمانی ناراحت‌ کننده است که برای فرد موجب احساس تهوع و ناراحتی و یا طعم ناخوشایند ماده قالب‌ گیری در داخل دهان باشد.

دلایل دیر گذاشتن روکش ایمپلنت چیست؟

دیر گذاشتن روکش ایمپلنت ممکن است علت‌های متفاوتی داشته باشد، به طور مثال در موارد استثنا ممکن است جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک دیرتر انجام شود ویا لابراتوار سازنده زمانی زیادی را جهت آماده‌ سازی و ساخت روکش ایمپلنت صرف کند.

قالب گیری دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

شروع قالب گیری همزمان با آماده سازی دندان و فضای دهان جهت قرار دادن تری همراه با مواد قالب گیری داخل دهان است. این پروسه نهایتا 20 تا 30 ساعت بوده و برای اینکه بدانید قالب گیری دندان چقدر طول میکشد باید بگوییم این پروسه به سرعت عمل پزشک بستگی دارد و طولانی مدت نخواهد بود. سوال دیگر افراد درباره مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت این است که روکش دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ باید گفت این مدت زمان کاملا بسته به لابراتوار سازنده روکش دارد.

سخت ترین مرحله ایمپلنت کدام است؟

قبل از انجام ایمپلنت دندان، افراد بر این تفکر هستند که مرحله جراحی جهت قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک، سخت ترین مرحله ایمپلنت است. اما باید بدانید که بعد از تزریق بی حسی دیگر متوجه هیچگونه درد و اذیتی نخواهید بود. در جواب سوال اینکه درد ایمپلنت چقدر طول میکشد نیز باید گفت بعد از، از بین رفتن بی حسی می‌توانید با مسکن های تجویز شده پزشک درد بعد از ایمپلنت دندان را کنترل کنید.

ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟

پروسه جراحی ایمپلنت در جواب اینکه ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد باید گفت این فرآیند بسته به میزان بهبودی و طرح درمان مورد نیاز بیماراز 3 تا 6 ماه زمان لازم است و تعداد جلسه های مورد نیاز جهت جراحی کاملا بستگی به درمان انجام شده دارد.

روکش ایمپلنت دندانی

فیلم قالب گیری ایمپلنت

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *