ارتودنسی نامرئی چیست؟ | بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران

ارتودنسی نامرئی روش دیگری از درمان ارتودنسی است که جدیدترین نوع در دندانپزشکی است. ارتودنسی نامرئی برای مرتب و صاف کردن دندان ها استفاده می‌شود. این نوع درمان برای افرادی مناسب است که نسبت به ظاهر دندان‌ها برای وجود سیم حساس بوده و تمایلی به استفاده از سیم‌ها و براکت‌های تیره رنگ ندارند. بریس‌های شفاف با استفاده از تکنولوژی‌های کامپوتری که جا به جایی دندان را تخمین می‌زنند ساخته شده است. از همین طریق نیز میتوان دندان‌ها را مرتب سازی کرد. در ادامه انواع درمان‌ در روش ارتودنسی نامرئی را در بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران خواهیم گفت.

ارتودنسی نامرئی

انواع ارتودنسی نامرئی | ارتودنسی در شرق تهران

  • براکت های سرامیکی
  • الاینر‌های شفاف
  • بریس‌های درونی
انواع ارتودنسی

براکت‌های سرامیکی | متخصص ارتودنسی در شرق تهران

بریس‌های سرامیکی از کامپوزیت ساخته شده‌اند و شفاف هستند. جنس آن‌ها ضعیف‌تر و شکننده‌تر از بریس های مدل فلزی است. اندازه براکت‌های سرامیکی از براکت‌های فلزی بزرگتر است و نحوه اتصال آنها روی سیم‌های لاستیکی است. این سیم‌ها هرماه قابل تعویض هستند و نیازی به اتصال‌های سیمی ندارند. این بریس‌ها تا انتهای طول درمان به دندان متصل هستند ولی به اندازه نوع فلزی محکم نیستند و نیاز به مدت زمان بیشتری برای ماندگاری روی دندان نسبت به نوع فلزی دارند. این نوع بریس‌ها گران قیمت‌تر و شکننده‌تر هستند و نیازمند مراقبت بیشتری می‌باشند.

براکت سرامیکی

الاینرهای شفاف | بهترین متخصص ارتودنسی شرق تهران

در این نوع درمان از یک قالب همتراز کننده شفاف و بیرنگ استفاده می‌شود. این قالب ها با دندان‌ها انطباق پیدا می‌کنند و دارای کمترین نوع درد هستند. در این نوع ارتودنسی هیچ نوع شکستن یا ضرب دیدگی وجود نخواهند داشت. می‌توانید آن را هنگام غذا خوردن، نوشیدن و مسواک زدن از دهان خارج کنید. در نوع الاینرهای شفاف دندانپزشک یک قالب 3 بعدی از دندان‌های شما تهیه خواهد کرد.

انواع ارتودنسی

بریس‌های درونی | متخصص ارتودنسی شرق تهران

در این نوع درمان ارتودنسی، براکت‌ها به پشت دندان می‌چسبند و از دید پنهان هستند. برای ساخت این بریس ها از تصاویر داخل دندان استفاده می‌کنند. براکت‌ها در این نوع روش به قسمت‌های درونی دندان می‌چسبند و قابل حرکت و جابه جایی نیستند. این روش در درمان ارتودنسی روش جدیدی است که قیمت آن نسبت به دیگر روش‌ها بالا است. در این نوع درمان ممکن است صحبت کردن، رعایت بهداشت دندان‌ها و برداشتن پلاک کمی چالش برانگیز باشد.
بریس های درونی

مدت زمان مورد نیاز برای ارتودنسی نامرئی | دکتر ارتودنسی شرق در تهرانپارس

این درمان بسته به نوع بریس‌های مورد استفاده و شرایط مصرف آنها، بین 12 تا 18 ماه و گاهی طولانی‌تر است. بریس‌های فلزی نسبت به نوع سرامیکی آن کارکرد بهتری دارند زیرا جنس آنها سخت‌تر است. در بریس‌های سرامیکی مدت زمان درمان طولانی‌تر است و باید مدت بیشتری روی دندان بمانند زیرا استحکام کمتری دارند. بریس‌های درونی نیز مدت زمان بیشتری را برای درمان احتیاج دارند. الاینرهای شفاف بین 9 تا 15 ماه زمان برای درمان احتیاج دارند و گاها ممکن است بین 12 تا 24 ماه نیز متغیر باشد. این مدت زمان، بستگی به میزان نامرتبی دندان‌ها دارد.
طول درمان ارتودنسی

دریافت نوبت آنلاین جهت مشاوره

    نوبت دهی و مشاوره آنلاین