درمان خانگی زگیل

درمان خانگی زگیل

زگیل نوعی ضایعه و غده پوستی است که به دو شکل خوش خیم و بد خیم به وجود می‌آید. برخی از انواع خوش خیم زگیل‌ها با درمان خانگی از بین ‌می‌روند و برخی دیگر با دستگاه‌های لیزر توسط متخصص پوست سوزانده و برداشته می‌شوند. درمان خانگی زگیل یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای از بین بردن زگیل است. اما توجه داشته باشید که برخی از روش‌های درمان خانگی زگیل ممکن است علاوه بر تحریک پوست حساس بدن، باعث رشد دوباره آن شوند. بنابراین در درجه اول مراجعه به متخصص پوست و مشورت درباره مناسب‌ترین راه درمان زگیل در جهت جلوگیری از تحریک زگیل و از بین رفتن دائمی زگیل جز مهمترین اقدامات است. در ادامه برخی از روش‌های درمان خانگی زگیل را معرفی خواهیم کرد.

آیا درمان خانگی زگیل مؤثر است؟

زگیل‌ها جز شایع‌ترین ضایعات پوستی و غده‌های گوشتی هستد که ممکن است در هر نقطه‌ای از بدن به وجود بیایند. سطح پوستی زگیل بصورت خشک است و ممکن است بصورت جداگانه یا گروهی رشد کنند. برخی از روش‌ها در درمان خانگی زگیل مؤثر است و ممکن است از بین بروند. این نکته بستگی به نوع زگیل دارد. برخی از درمان‌های خانگی زگیل دارای اسید طبیعی هستند که باعث پاکسازی پوست آلوده می‌شوند. برخی از گزارشات حاکی از این نکته است که استفاده از دارو‌های خانگی برای از بین بردن زگیل تا حدودی موفقیت‌آمیز بوده که در ادامه این روش‌ها را خواهیم گفت.

درمان خانگی زگیل با روش های طبیعی

  • سرکه سیب : برای انجام این روش از بین بردن زگیل با روش خانگی، سرکه سیب را با آب مخلوط کنید. با کمی پنبه روی زگیل قرار دهید و تا 3 الی 4 ساعت بعد پنبه را بردارید. این ترکیب را روی زخم باز قرار ندهید.
  • پوست موز : برای امتحان این روش قسمت داخلی پوست موز را روی زگیل بمالید و این کار را روزانه تکرار کنید.
  • سیر : در این روش درمان یک حبه سیر خورد کرده را با آب مخلوط کنید و روی زگیل بگذارید و این روند را به مدت 3 تا 4 هفته انجام دهید.
  • ژل آلوئه ورا : برای استفاده ژل آلوئه ورا را روزانه روی زگیل قرار دهید و تا مدت کم شدن اثر زگیل، اینکار را روزانه تکرار کنید.
  • ویتامین C: در این روش دو یا سه عدد قرص ویتامین سی را با آب مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند سپس آن را روی زگیل قرار دهید و ببندید.

سخن آخر

درمان برخی از زگیل‌ها ممکن است به خودی خود و برخی دیگر با استفاده از روش‌های طبیعی و خانگی مؤثر واقع شود. اما توجه داشته باشید که در ابتدا شناخت نوع زگیل برای درمان اهمیت زیادی دارد. ممکن است به کار بردن روش‌های خانگی در ابتدا نه تنها باعث از بین نرفتن زگیل شوند بلکه باعث تحریک پوست و یا بیشتر شدن و رشد دوباره زگیل شوند. بهتر است در ابتدا با مراجعه به متخصص پوست و با شناخت نوع زگیل به درمان سریع زگیل و از بین رفتن دائمی زگیل با لیزر و دستگاه‌های دیگر توسط متخصص پوست بپردازید.

سوالات و نظرات خود را راجع به این مقاله در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید .. حتما پاسخ خواهیم داد.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *