ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد | نکاتی که باید بدانید!

درمان ایمپلنت درمانیست طولانی مدت که در یک یا نهایتاً دو جلسه به اتمام نمی‌رسد. کاشت دندان با روش ایمپلنت به علت اینکه یک پایه فلزی یا یک جسم خارجی وارد لثه و استخوان فک می‌شود، زمان نیاز دارد تا اصطلاحاً به استخوان فک جوش بخورد. این مدت زمان برای برخی اهمیت دارد و سؤال آن‌ها قبل از شروع پروسه درمان این است که ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟ مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان دارای ۳ فاز اصلی است که در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

مدت زمان ایمپلنت دندان و مراحل جراحی ایمپلنت دندان برای هر فرد بستگی به میزان بهبودی جراحت در بدن او دارد. این مدت زمان بر اساس نوع جراحی، استفاده از پیوند پودراستخوان در محل قرار دادن پایه ایمپلنت، کشیدن دندان و سلامت کلی دهان و لثه بررسی می‌شوند که پزشک متخصص جراحی لثه یا دندانپزشک متخصص جراحی دهان فک و صورت براساس این فاکتور‌ها مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان را برای هر فرد مشخص می‌کند.

پروسه ایمپلنت دندان یا مدت زمان ایمپلنت فوری به طور کلی دارای ۳ مرحله اصلی است. اگر قصد انجام کاشت دندان با انواع روش های ایمپلنت مثل ایمپلنت دندان در یک روز یا ایمپلنت دندان جلو را دارید این مراحل دارای ۳ فاز اصلی زیر می‌شوند:

مرحله اول:

ارزیابی شرایط اولیه و لازم جهت انجام درمان ایمپلنت: در مرحله ابتدا دندانپزشک متخصص ایمپلنت سلامت لثه‌ها و سلامت استخوان فک را از نظر تراکم استخوان و میزان استفاده از پودر استخوان در صورت نیاز بررسی می‌کند. تمامی این اقدامات از طریق عکس رادیوگرافی از دندان و فک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

مرحله دوم:

در این مرحله جراحی لثه و جراحی فک جهت قراردادن پایه ایمپلنت انجام می‌شود. از نظر افرادی که ایمپلنت دندان انجام نداده‌اند این مرحله سخت‌ترین مرحله ایمپلنت محسوب می‌شود.

(ا گر دچار فوبیای دندانپزشکی هستید و یا از ترس از بی‌حسی دندانپزشکی یا ترس از جراحی ایمپلنت دارید نگران نباشید می‌توانید این درمان را با روش سدیشن یا همان جراحی ایمپلنت با خواب عمیق یا بیهوشی با نظارت کامل پزشک متخصص بیهوشی انجام دهید. ) در این مرحله از جراحی می‌توان به پاسخ سؤال اینکه ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد رسید.

زمان بهبودی بعد از جراحی ایمپلنت حدود ۳ تا ۴ ماه است (این مدت زمان در کیس‌هایی با طرح درمان ایمپلنت کامل فک بالا و پایین متغییر است) که این زمان مدت مورد نیاز جهت جوش خوردن و ادغام پایه ایمپلنت به بافت استخوان فک است.

اگر می‌خواهید بدانید درد ایمپلنت چقدر طول می‌کشد باید گفت درد ایمپلنت بعد از از بین رفتن اثر بی‌حسی کم بوده و با مصرف مسکن تجویز شده پزشک و خوردن بستنی و مایعات خنک بعد از جراحی التیام پیدا می‌کند.

جراحی ایمپلنت دندان

مرحله سوم:

قرار دادن روکش ایمپلنت یا تاج دندان یا پروتز روی پایه ایمپلنت:

این مرحله بعد از بهبودی کامل لثه انجام می‌شود و با اطمینان کامل پزشک از التیام لثه پروسه قالبگیری از ایمپلنت شروع می‌شود. در این مرحله پزشک متخصص پروتز‌های دندانی و ایمپلنت قالب‌گیری را انجام می‌دهد.

در پاسخ به سؤال اینکه روکش ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد باید گفت بعد از اینکه پزشک قالب آماده شده را جهت ساخت روکش به لابراتوار ارسال می‌کند، 1 تا 4 هفته زمان می‌برد تا روکش ایمپلنت آماده شده و روی پایه ایمپلنت نصب و تحویل داده شود.

روکش ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان | ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

در جواب سؤال افرادی که می‌خواهند بدانند هزینه ایمپلنت چگونه محاسبه می‌شود باید گفت هزینه نهایی جراحی ایمپلنت با توجه به اینکه پایه ایمپلنت برند کدام کشور و درجه چندم است و همچنین هزینه جراحی پزشک متخصص هزینه روکش و پزشک متخصص پروتز ایمپلنت و هزینه‌های جانبی کشیدن دندان یا استفاده از پودر استخوان محاسبه می‌شود که در نهایت تمامی هزینه‌ها بصورت جداگانه در یک قرارداد توضیح داده می‌شود.

فیلم کامل ایمپلنت دندان جلو

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان‌های خود با بهترین تجهیزات را دارید، با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

مطالب بیشتر

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *