ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد | نکاتی که باید بدانید!

ایمپلنت چقدر طول میکشد

یکی از مهمترین دغدغه افرادی که قصد انجام ایمپنت دندان را دارند این سؤال است که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ به طور کلی کاشت ایمپلنت فرآیندی است که نیاز به گذر زمان جهت پیوند پایه ایمپلنت با استخوان فک و ترمیم بافت لثه را دارد. مدت زمان ایمپلنت دندان و دوره نقاهت بعد از کاشت ایمپلنت از۴ تا ۶ ماه زمان نیاز است تا ایمپلنت دندان مانند یک دندان طبیعی در دهان جایگذاری شود. اگر بخواهیم بگوییم مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد، لازم است بدانید که از قرار دادن پایه تا بستن هیلینگ ایمپلنت و قالب‌ گیری روکش ایمپلنت حدوداً ۶ ماه زمان خواهد برد و متغیر بودن این مدت زمان، بر اساس تشخیص و انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص جراحی لثه یا پزشک متخصص جراحی فک و صورت است. اگر شما هم قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید اما برایتان سؤال پیش آمده که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد در ادامه با توضیحات و راهنمای کامل مراحل ایمپلنت دندان با ما همراه باشید.
درمان ایمپلنت درمانیست طولانی مدت که در یک یا نهایتاً دو جلسه به اتمام نمی‌رسد. کاشت دندان با روش ایمپلنت به علت اینکه یک پایه فلزی یا یک جسم خارجی وارد لثه و استخوان فک می‌شود، زمان نیاز دارد تا اصطلاحاً به استخوان فک جوش بخورد. این مدت زمان برای برخی اهمیت دارد و سؤال آن‌ها قبل از شروع پروسه درمان این است که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟ مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان دارای ۳ مرحله اصلی است که در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد.

جراحی ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

مدت زمان ایمپلنت دندان و مراحل جراحی ایمپلنت دندان برای هر فرد بستگی به میزان بهبودی جراحت در بدن او دارد. این مدت زمان بر اساس نوع جراحی، استفاده از پودراستخوان در محل قرار دادن پایه ایمپلنت، کشیدن دندان و سلامت کلی دهان و لثه بررسی می‌شود که پزشک متخصص جراحی لثه یا دندانپزشک متخصص جراحی دهان فک و صورت براساس این فاکتور‌ها مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان را برای هر فرد مشخص می‌کند.
پروسه ایمپلنت دندان یا مدت زمان ایمپلنت فوری به طور کلی دارای ۳ مرحله اصلی است. اگر قصد انجام کاشت دندان با انواع روش های ایمپلنت مثل ایمپلنت دندان در یک روز یا ایمپلنت دندان جلو را دارید این مراحل دارای ۳ فاز اصلی زیر می‌شوند:

چه مواردی در مدت زمان ایمپلنت دندان تاثیر گذار هستند؟

 • میزان تخصص و تجربه پزشک متخصص جراحی ایمپلنت دندان
 • کیفیت و نوع ایمپلنت
 • سلامت عمومی و جسمی شخص
 • سلامت روان و ذهن شخص
 • وجود پوسیدگی یا عفونت دندانی
 • نوع تغذیه روتین
 • تکنیک های خاص جراحی و کاشت ایمپلنت
 • سرعت جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک
 • کیفیت و تراکم استخوان فک
 • نیاز به استفاده از پودر استخوان حین جراحی ایمپلنت
 • نیاز به جراحی سینوس لیفت
 • مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

مدت زمان ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است و چقدر طول میکشد؟

ایمپلنت دارای 3 بخش و هرکدام بخشی از اقدامات ضروری محسوب میشوند، بنابراین برای پاسخ به سوال شما، در مورد اینکه ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد یا مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد باید گفت مدت زمان ایمپلنت دندان از روز ویزیت و بررسی وضعیت دهان و استخوان فک، روز جراحی، مدت زمان مورد نیاز جهت ترمیم لثه و ادغام استخوان فک با ایمپلنت، قالبگیری و تحویل روکش ایمپلنت به طور کلی 6 ماه زمان نیاز است. در ادامه میگوییم که مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد و چگونه است :

 1.  ارزیابی و بررسی وضعیت دهان: در این جلسه در ابتدا وضعیت کلی دندان ها، میزان تراکم استخوان فک و سلامت کلی دهان شما بررسی شده و نیاز به استفاده از پودر استخوان نیز در مرحله بررسی مشخص خواهد شد. در این مرحله بعد از بررسی کامل، پزشک میتواند فرآیند حدودی اینکه ایمپلنت دندان چه مدت طول میکشد را به شما بگوید.
 2.  جراحی و قرار دادن پایه ایمپلنت: این مرحله قسمت اصلی درمان ایمپلنت محسوب شده و کاشت پایه ایمپلنت در استخوان فک است، پاسخ سوال شما درباره اینکه جراحی ایمپلنت چقدر طول میکشد این است که حدود نیم ساعت تا یک ساعت زمان لازم است تا پایه داخل فک گذاشته شود. اگر بخواهیم بگوییم که مرحله دوم ایمپلنت چقدر طول میکشد باید گفت حدود 3 تا 4 ماه نیز زمان جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان طول میکشد. بعد از طی شدن این پروسه، مرحله ای است که پزشک پایه ایمپلنت را با بستن هیلینگ برای قالبگیری و قرار دادن روکش آماده میکند.
 3.  مرحله اخر ایمپلنت و قرار دادن روکش ایمپلنت : در این مرحله که پایه ایمپلنت به طور کلی با لثه شما جوش خورده است نوبت به قالبگیری میرسد. قالب گرفته شده، برای ساخت روکش به لابراتوار ارسال میشود. بعد از آن روکشِ آماده شده بوسیله قطعه ای به نام اباتمنت روی پایه ایمپلنت بسته شده وکاشت ایمپلنت دندان به اتمام رسیده است.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

اقدامات لازم قبل از کاشت ایمپلنت

اگر بخواهیم مدت زمان کلی جراحی ایمپلنت را برای سوال شما درباره مراحل ایمپلنت چقدر طول میکشد بگوییم به این صورت است که اماده سازی دهان ، دندان ها و استخوان فک قبل از کاشت ایمپلنت برای قرار دادن پایه ایمپلنت از اهمیت بالایی برخوردار است. اقدامات مختلف قبل از کاشت ایمپلنت شامل درمان پوسیدگی ها یا کشیدن دندان هایی که قرار است به جای انها ایمپلنت گذاشته شود، مصرف آنتی بیوتیک ها و آماده سازی بافت لثه و استخوان فک جهت قرار گرفتن پایه ایمپلنت. علاوه بر این تهیه تصاویر رادیوگرافی از تمامی دندان ها، تصویر برداری از لثه و بافت آن، تهیه تصویر سه بعدی از استخوان فک و … جز مراحل و اقدامات لازم قبل از کاشت ایمپلنت محسوب میشوند.

ایمپلنت دندان چند روز طول میکشد

(اگردچار فوبیای دندانپزشکی هستید و یا از ترس از بی‌حسی دندانپزشکی یا ترس از جراحی ایمپلنت دارید نگران نباشید می‌توانید این درمان را با روش سدیشن یا همان جراحی ایمپلنت با خواب عمیق یا ایمپلنت با بیهوشی با نظارت کامل پزشک متخصص بیهوشی انجام دهید. ) در این مرحله از جراحی نیز می‌توانید  به پاسخ سؤال اینکه ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد نیز برسید.
اگر می‌خواهید بدانید درد ایمپلنت چقدر طول می‌کشد باید گفت درد ایمپلنت بعد از، از بین رفتن اثر بی‌حسی مشخص میشود که این درد بسته به میزان تحمل فرد بوده و با مصرف مسکن تجویز شده توسط پزشک و همچنین خوردن بستنی و مایعات خنک بعد از جراحی کاهش پیدا می‌کند.

ایمپلنت دندان چند ماه طول میکشد ؟

پروسه درمان ایمپلنت، اینکه ایمپلنت دندان چند روز طول میکشد این است که از بررسی وضعیت استخوان فک و جراحی، تا تحویل روکش ایمپلنت، حدود 1 تا 6 ماه زمان نیاز است. به طور کلی ایمپلنت نیاز به صبر زیادی دارد، اما نتیجه این درمان داشتن دندان های سالم تا چندین سال است.

ایمپلنت دندان چند ماه طول میکشد

جراحی ایمپلنت دندان  چقدر طول میکشد ؟

 • قرار دادن پایه ایمپلنت (فیکسچر) در استخوان فک: 15 الی 20 دقیقه
 • چکاپ و بررسی ایمپلنت بعد از جراحی و کشیدن بخیه ها : 2 تا 3 هفته بعد از جراحی
 • مدت زمان لازم جهت جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک : 3 تا 6 ماه
 • بستن هیلینگ روی پایه ایمپلنت توسط جراح متخصص ایمپلنت : 3 تا 6 ماه بعد از کاشت ایمپلنت،یعنی  حدودا 1 تا 3 هفته
 • جلسه قالبگیری برای روکش ایمپلنت توسط دندانپزشک پروتزهای دندانی حدود 2 تا 4 هفته بعد از قراردادن هیلینگ
 • قراردادن اباتمنت روی پایه ایمپلنت و آماده سازی جهت قالبگیری : 30 دقیقه تا یک ساعت
 • روکش های موقتی که 10 روز بعد از قالبگیری در لابراتوار آماده شده اند، در مرحله امتحان قرار میگیرند .
 • زمان تحویل نهایی روکش : 1 تا 2 هفته بعد از امتحان روکش
مدت زمان لازم جهت بهبودی بعد از جراحی ایمپلنت

بعد از اتمام جراحی ایمپلنت دندان  در روز جراحی ، مدت زمانی که اثر بی حسی از بین میرود و ممکن است شما احساس درد داشته باشید حدود 1 تا 2 ساعت بعد از جراحی است. میزان خونریزی خفیف است و حدودا تا 2 یا 3 ساعت ادامه پیدا خواهد کرد اما در شرایط دیگر، خونریزی شدید تر (موارد نادر) بین 12 تا 24 ساعت زمان نیاز است. احساس راحتی کامل بعد از جراحی  بین 8 تا 10 روز باز میگردد و تا بهبودی کامل استخوان فک و بافت لثه نیز 4 تا 12 ماه است.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

در جواب سؤال افرادی که می‌خواهند بدانند هزینه ایمپلنت دندان چگونه محاسبه می‌شود باید گفت هزینه نهایی جراحی ایمپلنت با توجه به اینکه پایه ایمپلنت برند کدام کشور و درجه چندم است و همچنین هزینه جراحی توسط پزشک متخصص، هزینه روکش و پزشک متخصص پروتز ایمپلنت و هزینه‌های جانبی کشیدن دندان یا استفاده از پودر استخوان محاسبه می‌شود که در نهایت تمامی هزینه‌ها بصورت جداگانه در یک قرارداد توضیح داده می‌شود.

فیلم کامل ایمپلنت دندان جلو

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان‌های خود با بهترین تجهیزات را دارید، با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:



  1 دیدگاه برای “ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد | نکاتی که باید بدانید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *