ارتودنسی اطفال و نکات مربوط به آن

در این مقاله به چند نکته مهم درباره ارتودنسی اطفال اشاره خواهیم کرد. بهم ریختگی دندان یکی از مهم ترین دلایل پوسیدگی، مشکلات فکی، صحبت کردن و عدم اعتماد به نفس در کودکان است. مراجعه منظم به دندانپزشک در زمان رویش دندان شیری و چکاپ ماهیانه، باعث پیشگیری از بسیای از مشکلات دندانی شده و در صورت رویش نامرتب دندان‌ها، زمان مناسب شروع درمان ارتودنسی و سن ارتودنسی دندان در کودکان با تشخیص دندانپزشک متخصص ارتودنسی بسته به میزان بهم ریختگی دندان‌ها و مشکلات فکی آغاز خواهد شد. در ادامه سن ارتودنسی دندان در کودکان و هزینه ارتودنسی را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ارتودنسی اطفال

بهترین سن ارتودنسی دندان در کودکان چه زمانی است؟

ارتودنسی اطفال و شناسایی اختلالات فکی و ساختار دندان‌ها در زمان مناسب و به موقع، موجب پیشگیری از بسیاری مشکلات فکی و بدشکلی‌های استخوان فک می‌شود. ارتودنسی در کودکان و اغاز به موقع درمان ارتودنسی باعث افزایش سرعت بهبودی در درمان شده و به دلیل انعطاف استخوان‌های فک، دندانپزشک متخصص ارتودنسی می‌تواند از انواع روش‌های ارتودنسی ، مانند ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک استفاده کند و مدت زمان درمان ارتودنسی نیز کوتاه خواهد بود. سن مناسب شروع ارتودنسی اطفال، ۷ تا ۱۱ سالگی است. این زمان بهترین بازه سنی برای شروع ارتودنسی در کودکان است.ارتودنسی اطفال

دلایل نیاز به درمان ارتودنسی اطفال

پزشک متخصص ارتودنسی بعد از معاینه و بررسی وضعیت کامل فک‌ها دلایل نیاز به ارتودنسی را بررسی می‌کند. این دلایل شامل موارد زیر هستند:
• دیر یا زود افتادن دندان شیری
• عدم تطابق فک‌ها روی یکدیگر و یا زمانی که فک بالا یا پایین اندازه نرمال نداشته باشد.
• مشکل در جویدن و یا گاز گرفتن
• عادت مکیدن انگشت، یکی از دلایل نیاز به ارتودنسی اطفال می‌باشد.
• مشکل هنگام صحبت کردن
• شلوغی و بهم ریختگی دندان‌ها
• تنفس دهانی و ریسک ابتلا به عفونت و پوسیدگی دندان شیری
دندان شیری یا دائمی که نهفته باشد.

هزینه ارتودنسی اطفال

هزینه ارتودنسی اطفال نسبت به ارتودنسی بزرگسالان متفاوت است و مقدار هزینه نهایی بعد از بررسی و معاینه کلی دندان‌ها با توجه به میزان بهم ریختگی دندان‌ها و ناهنجاری دندان‌ها مشخص می‌شود.

مطالب بیشتر

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *