سرطان دهان را جدی بگیرید! | نشانه های سرطان دهان را بشناسید!

متخصص سرطان دهان

به فعالیت و رشد بیش از حد سلول های غیر طبیعی در برخی از بافت های بدن سرطان میگویند. در این فرآیند سلول ها خارج از کنترل شروع به فعالیت و افزایش تعداد میکنند. در این مواقع به سلول هایی که بیرون از چارچوب طبیعی رشد میکنند و به شکل توده ای از سلول در می‌آیند، تومور میگویند. برخی از تومورها نه تنها در محل تشکیل، بلکه به بافت های مجاور نیز هجوم برده و باعث تخریب و از بین رفتن بافت دیگر قسمت های بدن میشوند. سرطان دهان یکی از انواع بیماری های دهان و از نوع توده های رشد یافته ای است در نواحی مختلف دهان مانند: لب، لثه، نواحل داخلی دهان و مخاط دهان وجود دارد. حجم و مقدار این نوع توده ها با افزایش سن نیز افزایش می‌یابند. در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز توسط دکتر علی لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی متخصص بیماری های دهان معاینه شده و انواع زخم های دهان و سرطان دهان را به سرعت شناسایی و درمان کنید.

رابطه وجود ضایعات دهانی با سرطان  | دکتر علی لطفی متخصص آسیب شناسی بیماری های دهان فک و صورت

هر نوع ضایعات دهان از جمله: زخم های سفید در دهان، لکه های سفید در سقف دهان، زخم های سقف دهان، لکه هایی در اطراف زبان، لکه های در سقف دهان و … نشانه هایی هستند که به محض مشاهده باید سریعا به متخصص زخم های دهان مراجعه کرده و مورد درمان قرار گیرید. تورم در داخل دهان، تورم در سقف دهان، لکه های سیاه رنگ در دهان، تغییر رنگ مخاط دهان و لقی دندان ها به علت تخریب یا مشکلات استخوانی نیز میتواند نشانه هایی جدی باشند.

راجعه به متخصص ضایعات دهان | دکتر علی لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

بهترین راه حل در هنگام مشاهده و احساس زخم مشکوک در دهان مراجعه به متخصص بیماری های دهان است. متخصص سرطان دهان در این زمینه عقیده دارد: هر نوع زخم یا ضایعه مشکوک در داخل دهان یا اطراف دهان حتما باید معاینه، نمونه برداری یا آزمایش شود. البته که این نشانه ها همیشه مواردی از ابتلا به سرطان نیستند اما زنگ خطر جدی برای انواع بیماری های دهان محسوب میشوند.

سرطان دهان را جدی بگیرید | بهترین دکتر زخم های دهان | دکتر علی لطفی متخصص پاتولوژی (آسیب شناسی) دهان فک و صورت

خطر تشخیص و درمان دیر هنگام سرطان ممکن است شانس موفقیت در درمان سرطان را کاهش دهد. متخصص بیماری های دهان، فک و صورت در این مورد عقیده دارد که وجود پوسیدگی های پی در پی، جرم در دهان و بهداشت ضعیف دهان، دندان درد و عفونت های شدید احتمال وجود بیماری های دهان را بیشتر کرده است. اگر فرد معاینات دوره ای دندانپزشکی را انجام ندهد و به بهداشت دهان و دندان خود بی توجه باشد، ممکن است باعث تشدید بیماری های دهان و در نهایت سرطان شود. در برخی مواقع تشخیص اشتباه بیماری آفت دهان یا تبخال دهان پروسه شناخت سرطان را به تعویق انداخته و باعث عدم درمان این عارضه خطرناک شده است.

درمان سرطان دهان | بهترین دکتر ضایعات دهان | دکتر علی لطفی متخصص آسیب شناسی بیماری های دهان فک و صورت

انجام معاینات دوره ای در قسمت مخاط دهان، قسمت های مختلف حفره دهان و همچنین معاینات سر و گردن، منع مصرف دخانیات، رعایت بهداشت دهان و دندان برای اطلاع از وضعیت سلامت دهان و دندان امری ضروری است. مشاهده و پیگیری هر نوع زخم دهانی، تورم غدد لنفاوی برای پیشگیری یا شناسایی سرطان دهان یکی از مهمترین اقدامات مهم در جهت سلامت دهان و دندان و پیشگیری از انواع بیماری های دهان است.
در کلینیک دندانپزشکی سبز توسط بهترین متخصص بیماری های دهان دکتر علی لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی متخصص پاتولوژی (آسیب شناسی) دهان فک و صورت معاینه و انواع بیماری ها و ضایعات دهان فک و صورت را به سرعت شناسایی و درمان کنید تا از مشکلات جدی تر در آینده پیشگیری کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *