روش های زیباسازی دندان

روش های زیباسازی لبخند

یکی از معیارهای زیبایی چهره در دنیای امروز داشتن دندان های سفید، سالم و یکدست می باشد که جذابیت چهره را دو چندان میکند. از این رو انواع روش های زیباسازی دندان که در مجموعه فاکتور زیبایی دندان قرار دارند، یکی از مهم ترین درمان ها در شاخه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی هستند. امروزه افراد با تماشای عکس دندان های زیبا، لبخند هالیوودی، دندان زیبا هالیوودی به دنبال متخصص زیبایی دندان جهت زیباسازی دندان جلو و در کل به دنبال دندان طبیعی زیبا هستند. در ادامه انواع روش های زیبایی دندان زیباسازی دندان را برای شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید…

انواع روش های زیباسازی دندان

انواع روش های زیباسازی دندان در شاخه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی شامل موارد زیر میشوند:

 • جرمگیری دندان : در این روش دندانپزشک توسط دستگاه جرمگیری و با ابزارهای التراسونیک پلاک های سفت شده و جرم موجود اطراف دندان و لثه را از بین میبرد. جرمگیری درد ندارد و هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمیکند، در حقیقت جرم است که موجب از بین رفتن دندان و تحلیل لثه به علت عفونت لثه میشود. انجام جرمگیری هر 6 ماه یکبار و حداقل سالی یکبار لازم است.
جرمگیری
جرمگیری درد ندارد و هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمیکند
 • بلیچینگ دندان :  بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی دیگر از درمان های زیبایی دندان است که طی آن مواد اکسید کننده، رنگدانه های نفوذ کرده به مینای دندان را از بین برده و باعث سفید شدن دندان میشوند. بلیچینگ به دو روش آفیس بلیچینگ و هوم بلیچینگ انجام میشود.
بلیچینگ
مواد اکسید کننده، رنگدانه های نفوذ کرده به مینای دندان را از بین برده و باعث سفید شدن دندان میشوند
 • کامپوزیت دندان : کامپوزیت یکی از روش های ترمیمی جهت ترمیم دندان های شکسته، تغییر رنگ داده و یا کوتاه است. کامپوزیت همرنگ دندان در برخی شرایط نیز علاوه بر زیباسازی دندان های جلو، در جهت ترمیم و پرکردگی های کوچک دندان ها به جای آمالگام نقره ای رنگ مورد استفاده قرار میگیرد.
 • لمینیت دندان : پوسته نازک از جنس سرامیکی است که روی سطح بیرونی دندان قرار میگیرد و بعد از تراش سطحی و قالبگیری، با مواد مخصوصی بر روی دندان چسبانده میشود. از خصوصیات لمینیت دندان، زیبایی دندان به شکل طبیعی و عدم رنگ پذیری است.
لمینیت و کامپوزیت دندان
از خصوصیات لمینیت دندان، زیبایی دندان به شکل طبیعی و عدم رنگ پذیری است.
 • ارتودنسی دندان : ارتودنسی درمانی است که در جهت اصلاح دندان ها کج، بهم ریخته و ناهموار توسط متخصص ارتودنسی انجام میشود. سیم و براکت ارتودنسی با فشار مدام و به آرامی طی مدت زمان 1 تا 2 سال دندان ها را در یک ردیف مرتب کرده و در جای مناسب خود قرار میدهند. ارتودنسی با انواع روش های ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و ارتودنسی نامرئی انجام میشود.
 • بریج یا پل دندانی : بریج دندانی درمان دیگری برای مشکل بی دندانی است که با قرارگیری روی دندان های مجاور بدون دندان مانند یک پل روی قسمت بدون دندان را میپوشاند. جنس بریج ها از سرامیک یا چینی متصل به فلز هستند و در نوعی دیگر فقط به شکل سرامیک یا چینی هستند.
پل دندانی
بریج با قرارگیری روی دندان های مجاور بدون دندان مانند یک پل روی قسمت بدون دندان را میپوشاند
 • روکش دندانی : روکش ها گزینه ای دیگری برای زیبایی دندان ها هستند که در جهت تغییر رنگ و شکل ظاهری دندان ها مورد استفاده قرار میگیرند. روکش های زیرکونیا از جنس چینی و سرامیکی هستند که قبل از قرار گرفتن روی دندان، باید مقداری از دندان را تراشید و برداشت.
 • ایمپلنت دندان :ایمپلنت میتواند نقش مهمی در دهان داشته باشد. علاوه بر توانایی صحبت کردن، غذا خوردن و لبخند زدن، نقش بسیار مهمی در استخوان فک و صورت را دارد. ایمپلنت یک روش دائمی و جایگزین مناسب و مادام العمر است به جای قرار دادندندان مصنوعیمگر در شرایط خاص.
ایمپلنت دندانی
ایمپلنت یک روش دائمی و جایگزین مناسب و مادام العمر است به جای قرار دادن دندان مصنوعی
 • جراحی لثه در جهت اصلاح لبخند لثه ای: در قوانین اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی مهم ترین اصولی که باید رعایت شود تناسب میان فرم و اندازه دندان ها بین لثه و لب است. اصلاح لبخند لثه ای با جراحی لثه و یا با لیزر روشی است که در آن بافت اضافی لثه از روی دندان برداشته میشود و در روش افزایش طول تاج دندان جراحی به گونه ای انجام میشود که قسمت بیشتری از تاج دندان مشخص باشد.
 • مسواک زدن صحیح، کشیدن نخ دندان و استفاده از دهانشویه : این سه مورد از ابتدایی ترین و اساسی ترین روش ها جهت حفظ سلامت و زیبایی دندان هستند که در مقاله چگونه مسواک بزنیم می توانید اطلاعات بیشتری راجع به روش صحیح مسواک زدن کسب کنید.

تجربه داشتن یک لبخند زیبا به کمک بهترین روش دندانپزشکی زیبایی که شامل هریک از موارد بالا میشود دیگر دست نیافتنی نیست.

به یک لبخند زیبا فکر کنید…

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  4 دیدگاه برای “روش های زیباسازی دندان

  1. سید امیر گفته:

   سلام بنده ۱_۲ تا از دندان های بالایم کج هستن
   میخواستم از،روش کامپوزیت یا لمینت استفاده
   کنم آیا میشه؟

   • بهار یعقوبی گفته:

    سلام وقت بخیر
    باید حضوری تشریف بیارید پزشک دندان هاتون رو بررسی کنن و درمان مورد نیاز و لازم رو خدمتتون توضیح بدن.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *